Close

Stranica 1 od 5 12345 ZadnjaZadnja
Prikaz rezultata 1 do 15 od 65
    Registriran
    01. 2009.

Uobičajeno Marihuana je doista lijek

ALIEN ČISTA EDUKACIJA KONTRA GENERIČKIH OTROVA

"Dobro raspoloženje" povezano s marihuanom nije općeprihvaćeno kao terapijska vrijednost, ali dobro raspoloženje i smanjenje stresa mogu biti poželjni za pacijente koji su napeti i trpe velike bolove. Marihuana je dekriminalizirana u Australiji, Češkoj, Makedoniji, Venezueli, Kanadi, Ekvadoru, Meksiku, Čileu, Finskoj, Nizozemskoj, Kolumbiji, Njemačkoj i Portugalu. Legalna je u Argentini, Belgiji, Indiji, Iranu, Pakistanu, Peruu i Urugvaju. Činjenica je da ima pozitivan učinak kod raznih tegoba i bolnih stanja.

U kalifornijskom gradu Oaklandu nalazi se najveći zdravstveni centar za liječenje marihuanom: u njemu se dnevno opslužuje 600 pacijenata. Marihuanu prepisuju za pomoć pri liječenju cijelog niza bolesti – od raka do nesanice. Zanimljiv je podatak da u mozgu postoje posebni, kanabinoidni receptori CB1 na koji se veže THC, glavna psihoaktivna tvar u marihuani. Mozak sam proizvodi tvar koja se također veže za te receptore – tzv. unutarnji opijat (poput endorfina).

''Travom'' se gotovo nemoguće predozirati – potrebno je 800 «jointeva» da bi ubilo čovjeka, koji ne bi umro od djelovanja marihuane, nego od trovanja ugljičnim monoksidom.

Marihuana ne povećava rizik za dobivanje raka pluća. Dok je kod pušača cigareta postotak ovisnosti 90%, o marihuani je teže postati ovisan nego o kavi.

Postoje istraživanja u kojima je zabilježeno da marihuana umanjuje grčeve mišića uzrokovanih multiplom sklerozom ili ozljedom leđne moždine. Kanabinoidi djeluju na motorna područja mozga koja bi mogla utjecati na smanjenje mišićnog grča. Povišeni očni tlak, tj. glaukom, najčešće je spominjan razlog za upotrebu marihuane u medicinske svrhe.

Sinoć „NA RUBU ZNANOSTI“ govorio čovjek koji se lijećio od raka kože i nikakvih rezultata,ali kada je bolesna mjesta namazao uljem Canabisa u roku 4 dana mu se koža DOSLOVNO REGENERIRALA,K TOMU SE NAMAZOM CANABISA MOŽETE CIJELI DAN SUNČATI NA SUNCU DA VAM KOŽA OSTANE NETAKNUTA.

UBIJA VAS FARAMAC.INDUSTRIJA VIŠE NEGO VAS LIJEĆI.

Last edited by Alien9; 07. 05. 2011. at 09:58.
    Kada ti neka ženska kaže da joj se sviđaš,to je kompliment.Ali,kada se poćneš sviđati samom sebi to je već zabrinjavajuće.Što tek reči za osobu koja si umisli da je INSTITUCIJA,to je pak teška duševna bolest,prikrivena zaluđenošču NEVIDLJIVE droge IDOLOMANIJA cijelog puka NA KOJOJ JE PALA cijela država

Registriran
    06. 2008.
    Godine
    40

Uobičajeno

ma kakva marica, nema više ni kamilice

Kamilica će biti zabranjena kao marihuana!

Nakon što je Europski parlament najavio kako će krajem travnja donijeti zakon o zabrani ljekovitog bilja na internetu se potpisuje peticija kojom se nastoji zaustaviti donošenje tog zakona.

Portal Biosvijet upozorava da će, ako se zakon ipak izglasa, "marihuana i kamilica postati jednako kriminogene biljke". Još je samo nekoliko tjedana preostalo do donošenja toga zakona, a potpisana peticija će biti dostavljena parlamentarcima Europske unije, koji će odlučivati o novim propisima namijenjenim uzgoju i proizvodnji ljekovitog bilja i prerađevina.

Cilj ovog zakona je, piše portal Biosvijet, u potpunosti ukloniti konkurenciju koju predstavljaju proizvođači ljekovitog bilja naspram velikih farmaceutskih kompanija,koje žele čovječanstvo učiniti ovisnim robovima njihove otrovne kemije.
    moj potpis - samokontrola je kada izlomiš cijelu čokoladu, a uzmeš samo jednu kockicu

Registriran
    01. 2009.

Uobičajeno

Quote Originally Posted by shan View Post

Nakon što je Europski parlament najavio kako će krajem travnja donijeti zakon o zabrani ljekovitog bilja na internetu se potpisuje peticija kojom se nastoji zaustaviti donošenje tog zakona.

Portal Biosvijet upozorava da će, ako se zakon ipak izglasa, "marihuana i kamilica postati jednako kriminogene biljke". Još je samo nekoliko tjedana preostalo do donošenja toga zakona, a potpisana peticija će biti dostavljena parlamentarcima Europske unije, koji će odlučivati o novim propisima namijenjenim uzgoju i proizvodnji ljekovitog bilja i prerađevina.

Cilj ovog zakona je, piše portal Biosvijet, u potpunosti ukloniti konkurenciju koju predstavljaju proizvođači ljekovitog bilja naspram velikih farmaceutskih kompanija,koje žele čovječanstvo učiniti ovisnim robovima njihove otrovne kemije.
    Baš to za kamilicu sam jutros čuo.

Idem van brati ljekovito bilje i bazgu za sirup ,dok ne postave pandure po šumi,poljima i selima.

Misao javnosti o medicinskom učinku Marihuane počela se javljati tek nedavno, iako se ona upotrebljavala gotovo otkako postoji čovječanstvo.
    Marihuana ima tisuće načina na koje se može upotrijebiti u medicinske svrhe. Dok je bila legalna, do 1937 godine, u SAD-u se prodavala kao tonik za smirenje živaca. Ipak, ljudi su koristili Marihuanu davno prije.

Ona se pojavljuje gotovo u svim poznatim knjigama učenjaka i mudraca. Označena je kao jedna od najvažnijih medicinskih tvari, nazvana je „panaceas“ što znači „izliječi sve“.
    Last edited by Alien9; 07. 05. 2011. at 10:19.
    Kada ti neka ženska kaže da joj se sviđaš,to je kompliment.Ali,kada se poćneš sviđati samom sebi to je već zabrinjavajuće.Što tek reči za osobu koja si umisli da je INSTITUCIJA,to je pak teška duševna bolest,prikrivena zaluđenošču NEVIDLJIVE droge IDOLOMANIJA cijelog puka NA KOJOJ JE PALA cijela država

Registriran
    06. 2008.
    Godine
    40

Uobičajeno

bazgu brala jučer, sa strahom, samo nisam znala kak bi se maskirala .
    neš' vjerovat, koliko sam stara ali maricu nisam probala, davnih godina sam posadila u tegli i kad je počela rasti bacila ju od straha da me starci ne ubiju.
    a da djeluje, znam nekoliko osoba koje umjesto terapije propisane od strane liječnika svaki dan jednu zdime u isto vrijeme ( ka antibiotik) ...i djeluje, bolje im je bez kemijskih govana

tu ima isto svega dobroga:
    http://vutra.org/medicina.php
    Last edited by shan; 07. 05. 2011. at 10:26.
    moj potpis - samokontrola je kada izlomiš cijelu čokoladu, a uzmeš samo jednu kockicu

Registriran
    05. 2009.

Uobičajeno

Quote Originally Posted by Alien9 View Post
    Marihuana ne povećava rizik za dobivanje raka pluća. Dok je kod pušača cigareta postotak ovisnosti 90%, o marihuani je teže postati ovisan nego o kavi.
    Može se postati ovisan o marihuani. Ovisan si onda kada tvoj organizam ne može bez npr. droge ili kave , kada te boli glava ako preskočiš svoju dozu jutarnje, podnevne ili večernje kave, ne osjećaš se dobro ako ne popiješ kavu cijeli dan itd.
    Ja sam bila fizički ovisna o kavi da mi je izazivalo upravo takve simptome, nisam bila psihički ovisna o kavi jer sam ju često bila zaboravljala popiti "na vrijeme", pa onda patila zbog glupih simptoma koji su mi već išli i na živce. Bilo je vrijeme kada sam ju pila i po 10 šalica dnevno, ne iz gušta nego iz navike. Odlučila sam toj ovisnosti stati na kraj, neće mojim životom upravljati 2 ili 3 preskočene kave. Postepeno sam pila sve manje kave dok nisam došla do 1-2 šalice dnevno, a onda sam ju jednostavno prestala piti. Prvih 10 dana je bilo najgore, glava je sva pucala, ali kad je prošlo tih 10-ak dana sve je bilo normalno i više me glava nije boljela, a kavu sam zamjenila cappuccinom od vanilije. Nema više ovisnosti o kavi, sada ju popijem s vremena na vrijeme i to do najviše 3-4 šalice od 1dl turske kave mjesečno. Od tada kada ju pijem, pijem ju sa guštom, a ne iz navike. Gušti su gušti
    Evo npr. moja frendica može popušiti 1 cigaretu dnevno iz gušta, pa da slijedećih tjedan dana ne popuši niti jednu. Kad je najviše pušila, onda je pušila po 1 kutiju dnevno.

Registriran
    03. 2007.
    Godine
    53

Arrow i ja se.....

pridružjem temi i interesira me uzgoj i osobna upotreba....u medicinske svrhe...

http://medicinski-kanabis.com/
    Last edited by mister-ivek; 07. 05. 2011. at 10:31.

Registriran
    06. 2008.
    Godine
    40

Uobičajeno

evo ivek, sve u najsitnije detalje

http://www.vutra.org/uzgoj.php

Registriran
    05. 2009.

Uobičajeno

Quote Originally Posted by shan View Post

Ne vjerujem da će takva glupost uopće zaživjeti u Europi.
    Na kraju krajeva čak i da zakonom zabrane ljekovite trave, nemoj zaboraviti da je hrana lijek. Sve voće i povrće ima također ljekovita svojstva.
    http://www.rawfoodlife.com/Latest_Ra..._food_news.htm
    Bolji je osjećaj već ako u toku jednog dana pojedeš barem najmanje 50% sirovoga.
    http://www.gastro.hr/raw-food-diet-244.aspx
    Priprema sirove hrane ‹ Recepti

Last edited by -ZMIJA-; 07. 05. 2011. at 11:06.

Registriran
    03. 2011.

Uobičajeno

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=3OlxKVa7BHA[/ame]

Rekla bih kako Kurt to zna najbolje.

Registriran
    01. 2009.

Uobičajeno

Quote Originally Posted by -ZMIJA- View Post
    Ne vjerujem da će takva glupost uopće zaživjeti u Europi.
    Na kraju krajeva čak i da zakonom zabrane ljekovite trave, nemoj zaboraviti da je hrana lijek. Sve voće i povrće ima također ljekovita svojstva.
    http://www.rawfoodlife.com/Latest_Ra..._food_news.htm
    Bolji je osjećaj već ako u toku jednog dana pojedeš barem najmanje 50% sirovoga.
    http://www.gastro.hr/raw-food-diet-244.aspx
    Priprema sirove hrane ‹ Recepti

Nas će sve lijećiti Đuka Rajić sa tabletama koje su zastarile...u suradnji sa Petrokemijom iz Kutine + INA Sisak..sve na opću radost i žalost,ali će ipak utjecati na smanjivanje globalne prenapućenosti Hrvatima.Vidite da nas ima previše,a ne znam zašto se Državni oci crlve i politike bune da se Hrvata manje rađa neg umire kada to odgovara planu Jacinog globalnog ekonomskog oporavka.Što Đuka i "PO-PO" ( političara i popova) u vašoj blizini više - to Hrvata manje i Jadranke sretnije,a i lokalne županijske Jadranke.Sve vas budu express preselili na drugi svjet i smanjili zagađenja.Jerbo previše stoke sitnog zuba gaca po njihovim grofovijama,dvorcima i bisrenim palačama i gazi nježnu travicu.
    Konoplja je ipak žilavija ljekovita biljka pa preživi svaku budalu koja se na nju okomi.Slobodno je brstite i po njoj gazite.Ali nije za ovce.
    Last edited by Alien9; 07. 05. 2011. at 17:23.

Registriran
    03. 2011.

Uobičajeno

Nas će sve lijećiti Đuka Rajić sa tabletama koje su zastarile...u suradnji sa Petrokemijom iz Kutine + INA Sisak..sve na opću radost i žalost,ali će ipak utjecati na smanjivanje globalne prenapućenosti Hrvatima.Vidite da nas ima previše,a ne znam zašto se Državni oci crlve i politike bune da se Hrvata manje rađa neg umire kada to odgovara planu Jacinog globalnog ekonomskog oporavka.Što Đuka i "PO-PO" ( političara i popova) u vašoj blizini više - to Hrvata manje i Jadranke sretnije,a i lokalne županijske Jadranke.Sve vas budu express preselili na drugi svjet i smanjili zagađenja.Jerbo previše stoke sitnog zuba gaca po njihovim grofovijama,dvorcima i bisrenim palačama i gazi nježnu travicu.
    Konoplja je ipak žilavija ljekovita biljka pa preživi svaku budalu koja se na nju okomi.Slobodno je brstite i po njoj gazite.Ali nije za ovce.

Registriran
    01. 2009.

Uobičajeno

Marihuana

Osušeni pupoljak biljke Cannabis sativa
    http://hr.wikipedia.org/wiki/Marihuana

Marihuana je osušeno lišće biljke Cannabis sativa, koje se koristi kao opojna droga. Često se i cijela biljka naziva marihuana.
    Marihuana je najblaže i najslabije halucinogeno sredstvo (neki autori uopće ju ne svrstavaju u tu skupinu psihoaktivnih supstanci). Sadrži psihoaktivni THC.
    Dvojbeno je utječe li konoplja na kratkotrajan gubitak pamćenja. Taj utjecaj najlakše je za primijetiti. Takvi simptomi javljaju se samo u vrijeme trajanja djelovanja konoplje, dakle, nekoliko sati, a nije nasljedan niti trajan. Isto tako, pretrage osoba, čestih konzumenata konoplje, izgleda, ne pokazuju nikakve nedostatke niti oštećenja.

Uzgajanje Marihuane

Unutrasnje Uzgajanje
    Vanjski Uzgoj

Najcesci Problemi kod uzgajanja

Prepoznaj dali je Muška ili ženska biljka
    marihuane
    Svjetlo - Svetlo za uzgajanje

Amaterski Box za uzgajanje

Profi Box za uzgajanje

Kloniranje

Sjemenke - Semenke

Priprema Zemlje

Last edited by Alien9; 07. 05. 2011. at 17:45.

Registriran
    03. 2011.

Uobičajeno

Mene zanima di ima kupit u Sisku, Petrinji onog Magic Dragon. To još nisu zabranili.

Registriran
    05. 2009.

Talking

Misliš tablete kojima je prošao rok trajanja ili zastarjele tablete koje su u upotrebi više od 30 godina?
    Možeš li bar u temi koja nije politička da ne spominješ Jacu&friends?
    Lišće koke je isto ljekovito, ali od nje se pravi droga, pa ju je zabranjeno uzgajati osim za osobne potrebe i to samo u Boliviji.

Registriran
    03. 2011.

Uobičajeno

On ne može prestati pisati o Jadranki jer to je izvan njegove kontrole.

Informacije o temi

Users Browsing this Thread

Trenutno 1 korisnika gleda temu. (0 članova i 1 gostiju)

Pravila postanja

• Vi ne možete postati nove thread-ove
  • Vi ne možete postati odgovore
  • Vi ne možete dodati datoteke (attachments)
  • You may not edit your posts
  •